SimplePay online fizetési megoldások
Melyek a tranzakció lépései?
1. Online fizetés során a rendelés esetén kért adatok megadását követően a webáruház fizetést előkészítő oldaláról a SimplePay biztonságos fizetőoldalára kerül át a vásárló.
2. A fizetéshez szükséges kártyaadatok megadását követően kérjük, ellenőrizd az adatok helyességét.
3. A tranzakció feldolgozása elindul a banki feldolgozó rendszerekben.
4. A fizetés eredményéről e-mail útján is értesítést kapsz.
Bankkártyával történő fizetésről
- A kártyabirtokosok számára az internetes fizetés, csakúgy, mint a hagyományos POS terminálon történő fizetés díjmentes.
- Ma már a Maestro bankkártyával is lehet fizetni az interneten. Részletekért érdeklődj kibocsátó bankodnál.
- A SimplePay fizetőoldal adattartalmáról mi nem szerzünk tudomást, mivel az tőlünk független és védett internetes oldal.
- A kártyabirtokosok azonosítását szolgálja a kártya aláírási paneljében található 3 jegyű ellenőrző kód – amit CVC2-nek vagy CVV2-nek is szoktak nevezni – (a 3 jegyű ellenőrző kód megtalálható a kártyaszám, illetve annak utolsó négy számjegye után). Ezt a kódot kérjük, ugyanolyan gondossággal kezeld, mint a PIN kódot!
Biztonsági jó tanácsok
- Növeli a biztonságot, ha SMS-szolgáltatást igényelsz bankodtól, melynek eredményeképpen a számlán történt változásokról azonnal értesítést kapsz.
- Kérjük, készpénzfelvételnél, illetve vásárlásnál használt négyjegyű PIN kódod soha ne add meg internetes fizetés esetén, illetve ügyelj arra, hogy a kártyaszámát és a kártya lejárati dátumát ne add ki illetékteleneknek!
- A vásárlást, fizetést követően mindig jelentkezz ki a weboldalról! Különösen fontos ez olyan számítógép esetén, amit más is használ. Az adataid védelme érdekében javasoljuk, hogy saját gépről vásárolj, kerüld a nyilvános internetes kávézókat, hotspotokat!
- Kérjük, e-mailben történő adategyeztetéskor fokozottan figyelj, ugyanis egyre gyakoribb, hogy illetéktelenek e-mailben próbálnak adatot kicsalni.
- Amennyiben adataid frissítését kérik tőled – akár olyan kereskedők is, ahol korábban már vásároltál – légy elővigyázatos, hiszen akár a kereskedő nevében is eljárhatnak illetéktelenek. Ilyen esetekben kérjük, vedd fel a kapcsolatot a kereskedővel az addig megszokott módon, hogy ellenőrizze a feladót.
- További gyanúra adhat az is okot, ha túl kedvező ajánlattal, nyereményjátékkal vagy soha meg nem rendelt termék lemondásával kapcsolatban kapsz levelet.
- A kártyatársaságok sem e-mailben, sem telefonon nem keresik meg közvetlenül a kártyabirtokosokat! Amennyiben kártyatársaságok nevében olyan e-mailt vagy telefonhívást kapsz, melyben arról tájékoztatnak, hogy bankkártyád adatait illetéktelenek szerezték meg, kérjük, ne add meg adataidat, illetve haladéktalanul értesítsd kártyakibocsátódat.